Cyklovíkendovka Ratíškovice květen 2017

Naše cyklovíkendovka BB  měla motto: „A přece se točí“ …(jistě víte kdo vlastně „ne“řekl tuto památnou větu)… a naše kola se točila. Okolí kolem Ratíškovic se říká „Moravská Sahara“,  což hodně vypovídá o terénu našich tratí. Proto děcka propadala lehkému zoufalství,  když jsme někdy museli opustit pohodlí asfaltových cest. Mě se náš společný víkend líbil velmi a na názor dětí se musíte zeptat…. Bob a Bobina

p.s. kromě cyklo to vypadalo standartně: vlak do Rohatce,  společná večeře, noční hra a soutěže, koně, jízda zručnosti, oprava kol, výborné řepové karbanátky od Simona, prezentace dětí o biblických hrdinech, film, zabržděné kolo astmatikovo, drezína, bazén, dopravní značky, vaření guláše v přírodě … a moc pěkná víkendovková hymna: Kdo pozná podle slov, co to je za píseň, vyhrává fidorku (to byla jako medaile, kterou jsme se za cyklovýlet odměnili) :

„Jenom jeden život mám a žízeň věčnou, ze všech studní světa chtěl jsem pít, aspoň jednou… Setkání mě čeká s bledou slečnou, přitom tolik chce se žít… je tolik řek a já už vím, dvakrát do žádný nevstoupím… Bůh mi dal křídla barvy snů, já na nich stoupám ke hvězdám, dokud se točí země, křídla nesložím… Nikdy to nevzdám!  

 

 

 

Svatba

V neděli 28.8. si v našem kostele před Bohem slíbili věrnost Alenka a Ondra Koláčkovi.
ondra_alenka-6https://www.email.cz/download/k/U2TgAoRmgsQiVkLXSCvXJdedfyBpD_FWQ1QgA0MGW56N37MwwOJoUCM2pXivQjGECk69kPQ/8D8A7546.JPG

Za fotografii děkujeme Petru Novákovi, noxphoto.cz

Den dětí 2016

29.5.2016 proběhl již čtvrtý ročník Dne dětí, který organizujeme společně s bratry (a tedy i sestrami) evangelíky. A opět to byla velmi příjemná zkušenost. Hezké počasí, ochotní spolupracovníci i z řad našich dětí – děkuji Bébéčkám, jejich rodičům a i dalším dobrovolníkům.

 

p.s. pro Jarina autíčka pro děti do 4 let

 

 

Zachraňte Pusoho!

Hymna integrovaného záchranného systému (na nápěv Červená se, line záře) :

Volej rychle, záchranáře, volej rychle záchranáře. Pomoc! Pomoc!

Pusoho je v ohrožení, puls a dech už vidět není.

Svoje ruce přilož k dílu, ať má znovu k žití sílu. Pomoc! Pomoc!

Volej rychle, záchranáře, volej rychle záchranáře.

Takto jsme si dodávali sílu a odvahu při náročné záchranné operaci  „Zachraňte PUSOHO“, když jsme zachraňovali ohroženého živočicha na víkendovce BB v květnu 2016 v Lelekovicích u Brna.

Účastníci – záchranáři mají za úkol Vám v komentářích popsat, co a jak jsme  podnikali.

bobina a spol.