Zájezd do Budapešti

Na poslední dubnový den, nám Kája naplánovala zájezd do Budapešti. Jelikož ale Budapešť není za rohem, tak jsme museli zredukovat program ( vypustit lázně) tak, abychom se stihli do večera zase vrátit. Počasí nám přálo, jídla bylo dost, parta skvělá a pan průvodce připraven zodpovědět jakýkoli dotaz:-)

Myslím, že všichni odjížděli spokojení a hlavně unaveni, ale také natěšeni na další zájezd 2018 🙂

 

Modlitební řetěz

Není to poprvé, co se chceme intenzivně věnovat modlitbám,tentokrát jsme zvolili týden před Velikonocemi, který je ke ztišení a naslouchání Bohu přímo předurčen. Pokud cítíte potřebu být Bohu blíž a zároveň se zastavit v tomto rychlém světě, od pondělí bude k tomu jedinečná příležitost.

Přihlásit se můžete na http://www.modlitby24-7.cz/breclav/

 

 

j

Taková ta vnitřní radost, že můžu sloužit potřebným, rozhovor s Noemi Čapkovou

Na úvod našeho rozhovoru, než přejdeme k tématu rozhovoru je potřeba tě tak trochu představit. A proto otázka takříkajíc na rozjezd. Odkud a z jaké rodiny pocházíš?

Pocházím z Břeclavi z adventní rodiny, obě moje babičky uvěřily a díky Bohu obdrželi dar víry i jejich děti a děti jejich dětí.

 

– Jaké je tvé současné rodinné zázemí – manžel, děti….?

S manželem jsme letos oslavili výročí 20 ti let a plody naší lásky jsou 2 synové, 17 a 15 let. Nesmím zapomenout ani na psa.

 

– Protože tě znám z dob dřívějších, z dob mládežnických akcí, tak vím, že pocházíš z ryze adventistického prostředí. Jak a na co z doby dětství, sboru a náboženství tvé rodiny vzpomínáš? Celý příspěvek

V roce 2016 bylo pro víru zabito 90 000 křesťanů

 

V průměru každých šest minut umírá ve světě násilnou smrtí někdo z křesťanů. Údaj vyplývá z nejnovější statistiky uplynulého roku. Pro svou víru bylo během roku 2016 usmrceno kolem 90 tisíc křesťanů. Dalších 500 až 600 milionů křesťanů ve světě nemůže vyznávat svou víru v plné svobodě. Tyto údaje uvedl renomovaný italský sociolog prof. Massimo Introvigne.

 

Celý příspěvek

Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).