Popletená přísloví, Ararat a 160. narozeniny

Používáte rádi přísloví? Máte pocit, že dobře vyjadřují život kolem nás? Myslím, že v dnešní době bychom některá přísloví už měli trochu poopravit. Třeba by se mohlo říkat: Kdo jinému jámu kopá, je u něho na brigádě. Nebo Kdo se směje naposled, ten má dlouhé vedení. Či bychom měli lidem poradit Neodkládej na zítřek, co můžeš odložit na pozítří…
Tuto sobotu se dozvíte, že i jedno přísloví týkající se opeřených živočichů dnes už příliš neplatí. Gadarští by o tom mohli vyprávět…
Zároveň jste všichni srdečně zvaní na odpolední přednášku o dobrodružné cestě našeho bratra Renka Palmeho až na Ararat. Poté společně oslavíme jedny 160. narozeniny. Takže sobota bude jistě požehnaná.
Luboš <><

Slon v porculánu

Krásné barokní porcelánové hodiny. Někomu se líbí, někdo by si nikdy nic takového nekoupil. Má jiný vkus. Přitom však mohou být takovéto hodiny velmi nebezpečným doplňkem bytu. Mohou vám nejen zničit nábytek, na který nedopatřením upadnou, ale mohou vám zničit vaše vztahy, narušit váš život a ovlivnit negativně vaši budoucnost. Jak?

Blíží se sobota a jistě mnohem víc se dozvíte u nás v kostele na pravidelné pobožnosti. Začínáme pravidelně devátou hodinou dopolední, pravidelnou sobotní školou, pokračujeme pravidelně dlouhým kázáním. Tak si vytvořme pravidlo a udělejme si na přátele a Boha čas. Srdečně všechny zvu a těším se.

Luboš <><

Boží ne přítomnost

Jak je to s Boží přítomnosti? Často prosíme Boha , aby byl s námi, aby nás neopouštěl. Podle toho to vypadá, že Bůh čeká na to, až přestanem po něm toužit aby se mohl vzdálit a věnovat se důležitější práci.A když ho poprosíme o přítomnost, tak rychle přispěchá, chvíli s náma pobude , a zase jde pryč?
Celý příspěvek