Tři zlaté vlasy děda vševěda – podzimní víkendovka

Víkendovka

Víkendovky jsou něco jako krátký tábor, který bychom si přáli, aby byl nekonečný. Samozřejmě s rodiči.Naše víkendovka není jen tak nějaká obyčejná víkendovka. Je totiž nejlepší, protože máme úžasné vedoucí, kteří jsou na nás hodní, i když někdy zlobíme stejně, jako zlobíváme rodiče.

Tentokrát byla víkendovka v Litnerech u Bzence, kde byla i Celý příspěvek

Den dětí 2016

29.5.2016 proběhl již čtvrtý ročník Dne dětí, který organizujeme společně s bratry (a tedy i sestrami) evangelíky. A opět to byla velmi příjemná zkušenost. Hezké počasí, ochotní spolupracovníci i z řad našich dětí – děkuji Bébéčkám, jejich rodičům a i dalším dobrovolníkům.

 

p.s. pro Jarina autíčka pro děti do 4 let

 

 

Zachraňte Pusoho!

Hymna integrovaného záchranného systému (na nápěv Červená se, line záře) :

Volej rychle, záchranáře, volej rychle záchranáře. Pomoc! Pomoc!

Pusoho je v ohrožení, puls a dech už vidět není.

Svoje ruce přilož k dílu, ať má znovu k žití sílu. Pomoc! Pomoc!

Volej rychle, záchranáře, volej rychle záchranáře.

Takto jsme si dodávali sílu a odvahu při náročné záchranné operaci  „Zachraňte PUSOHO“, když jsme zachraňovali ohroženého živočicha na víkendovce BB v květnu 2016 v Lelekovicích u Brna.

Účastníci – záchranáři mají za úkol Vám v komentářích popsat, co a jak jsme  podnikali.

bobina a spol.

 

 

 

 

 

 

Ukliďme Česko

Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.‘ Matouš 25:40

Rozhodli jsme se opět po roce něco udělat pro naši zemi (bratra), která nám byla svěřena. A tak jsme již podruhé zapojili do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Tentokrát s cílem uklidit prostor mezi vlakovou zastávkou Poštorná a Boří les. Přes třicet dobrovolníků se zapojilo do úklidu a během dvou hodin usilovné práce jsme nasbírali ohromnou hromadu nepořádku včetně obrovských pneumatik, rozbité ledničky či autobaterií. Pro děti byla vyhlášena soutěž o nejoriginálnější odpadek, který vyhrála suveréně Terezka se svým nálezem – skleněnou vodní dýmku se znakem marihuany. Akci jsme ukončili na pískovně, kde jsme si opekli klobásy (Bob houby) a s pocitem dobře odvedené práce jsme se rozjeli domů.

Děkuji všem, kteří nedělní krásný den nestrávili na zahrádce či na kole, ale pomohli nám uklidit aspoň maličký kousek planety, na které žijeme. Tak opět za rok!

Hanka Matějková