Cyklovíkendovka Ratíškovice květen 2017

Naše cyklovíkendovka BB  měla motto: „A přece se točí“ …(jistě víte kdo vlastně „ne“řekl tuto památnou větu)… a naše kola se točila. Okolí kolem Ratíškovic se říká „Moravská Sahara“,  což hodně vypovídá o terénu našich tratí. Proto děcka propadala lehkému zoufalství,  když jsme někdy museli opustit pohodlí asfaltových cest. Mě se náš společný víkend líbil velmi a na názor dětí se musíte zeptat…. Bob a Bobina

p.s. kromě cyklo to vypadalo standartně: vlak do Rohatce,  společná večeře, noční hra a soutěže, koně, jízda zručnosti, oprava kol, výborné řepové karbanátky od Simona, prezentace dětí o biblických hrdinech, film, zabržděné kolo astmatikovo, drezína, bazén, dopravní značky, vaření guláše v přírodě … a moc pěkná víkendovková hymna: Kdo pozná podle slov, co to je za píseň, vyhrává fidorku (to byla jako medaile, kterou jsme se za cyklovýlet odměnili) :

„Jenom jeden život mám a žízeň věčnou, ze všech studní světa chtěl jsem pít, aspoň jednou… Setkání mě čeká s bledou slečnou, přitom tolik chce se žít… je tolik řek a já už vím, dvakrát do žádný nevstoupím… Bůh mi dal křídla barvy snů, já na nich stoupám ke hvězdám, dokud se točí země, křídla nesložím… Nikdy to nevzdám!  

 

 

 

Zájezd do Budapešti

Na poslední dubnový den, nám Kája naplánovala zájezd do Budapešti. Jelikož ale Budapešť není za rohem, tak jsme museli zredukovat program ( vypustit lázně) tak, abychom se stihli do večera zase vrátit. Počasí nám přálo, jídla bylo dost, parta skvělá a pan průvodce připraven zodpovědět jakýkoli dotaz:-)

Myslím, že všichni odjížděli spokojení a hlavně unaveni, ale také natěšeni na další zájezd 2018 🙂

 

Modlitební řetěz

Není to poprvé, co se chceme intenzivně věnovat modlitbám,tentokrát jsme zvolili týden před Velikonocemi, který je ke ztišení a naslouchání Bohu přímo předurčen. Pokud cítíte potřebu být Bohu blíž a zároveň se zastavit v tomto rychlém světě, od pondělí bude k tomu jedinečná příležitost.

Přihlásit se můžete na http://www.modlitby24-7.cz/breclav/

 

 

j

Taková ta vnitřní radost, že můžu sloužit potřebným, rozhovor s Noemi Čapkovou

Na úvod našeho rozhovoru, než přejdeme k tématu rozhovoru je potřeba tě tak trochu představit. A proto otázka takříkajíc na rozjezd. Odkud a z jaké rodiny pocházíš?

Pocházím z Břeclavi z adventní rodiny, obě moje babičky uvěřily a díky Bohu obdrželi dar víry i jejich děti a děti jejich dětí.

 

– Jaké je tvé současné rodinné zázemí – manžel, děti….?

S manželem jsme letos oslavili výročí 20 ti let a plody naší lásky jsou 2 synové, 17 a 15 let. Nesmím zapomenout ani na psa.

 

– Protože tě znám z dob dřívějších, z dob mládežnických akcí, tak vím, že pocházíš z ryze adventistického prostředí. Jak a na co z doby dětství, sboru a náboženství tvé rodiny vzpomínáš? Celý příspěvek