Mírák 2016

14370416_1240219932676473_7444208606095905528_n
Přednášky, workshopy, spousta přátel, kamarádů, většinou dobré jídlo a neodmyslitelně Boží přítomnost. Pokud toužíte po takových hodnotách, určitě nezapomeňte přijet příští rok na Mírák do Ostravy. Naše břeclavská mládež se zúčastnila toho letošního a snad mluvím za všechny, že nelitujeme a moc jsme si to užili.
Pro ty, kdo neví, o co se jedná: Mírák je zkrácený název pro Mírové setkání mládeže, křesťanskou akci, která se koná každoročně už od roku 1984 a sjíždí se na ni stovky Čechů i Slováků. Mohou se těšit na bohatý program už od pátečního večera. Nejčastěji se skládá z biblických zamyšlení, chval, kterých se letos ujala skvělá kongresová kapela, workshopů-seminářů a krátkých hudebních, divadelních nebo informačních vstupů. Celý příspěvek

Což takhle dát si „ferátičku“ aneb Dolomity 2010

Prázdniny jsou v plném proudu a je třeba se podělit o zážitky. Tak jeden bychom měli. Na doporučení zkušených horských vůdců byla vybrána lokalita Dolomity v severní Itálii, tak zvané Ferátové cesty. Už když jsme viděli fotky, tajil se nám dech, ale po ubezpečení vedoucího výpravy „že je to jen taková pěkná procházka“, nás naše drahé a milované ženy pustily. Někteří z nás potom litovali, že nám to nezakázaly.

Naše sedmičlenná výlučně mužská expedice prožila pěkné chvíle v přírodě a v nádherných horách. Zážitky tam získané jsou nesdělitelné, to se prostě musí vidět a zažít na vlastní kůži. Jako malou ochutnávku přidávám fotky, které prozradí více. A kdyby vám to nestačilo, zeptejte se některého z nás, rádi vám o tom vydáme svědectví. A přidáme zájemcům malou radu, jak se opravdu pozná hluboké přátelství. No prostě bylo nám spolu skvěle a ty hory byl příjemný bonus. Díky Luboši, že jsi nás vzal, určitě si to někdy rádi zopakujeme, i když moře je moře; co na horách – jen samé skály, horko, žízeň, únava… Pěkný zbytek prázdnin všem!

Pepča

Na počátku

Mládežníci zvou všechny, kdo si chtějí procvičit svoji angličtinu, na promítání filmu In the Beginning (v anglickém znění). Film nás provede příběhy 1. knihy Bible – Genesis. Zveme i všechny anglicky nemluvící, stačí pokud budete mít trochu fantazie a kouknete se, o čem že se to vlastně v Genesis píše.

KDY : Pátek 14.5. 18.00 Bílý kostel

Ahoj mládežníci. tento pátek začínáme..

pozvanka-na-mladez

Tom & Lea