Cyklovíkendovka Ratíškovice květen 2017

Naše cyklovíkendovka BB  měla motto: „A přece se točí“ …(jistě víte kdo vlastně „ne“řekl tuto památnou větu)… a naše kola se točila. Okolí kolem Ratíškovic se říká „Moravská Sahara“,  což hodně vypovídá o terénu našich tratí. Proto děcka propadala lehkému zoufalství,  když jsme někdy museli opustit pohodlí asfaltových cest. Mě se náš společný víkend líbil velmi a na názor dětí se musíte zeptat…. Bob a Bobina

p.s. kromě cyklo to vypadalo standartně: vlak do Rohatce,  společná večeře, noční hra a soutěže, koně, jízda zručnosti, oprava kol, výborné řepové karbanátky od Simona, prezentace dětí o biblických hrdinech, film, zabržděné kolo astmatikovo, drezína, bazén, dopravní značky, vaření guláše v přírodě … a moc pěkná víkendovková hymna: Kdo pozná podle slov, co to je za píseň, vyhrává fidorku (to byla jako medaile, kterou jsme se za cyklovýlet odměnili) :

„Jenom jeden život mám a žízeň věčnou, ze všech studní světa chtěl jsem pít, aspoň jednou… Setkání mě čeká s bledou slečnou, přitom tolik chce se žít… je tolik řek a já už vím, dvakrát do žádný nevstoupím… Bůh mi dal křídla barvy snů, já na nich stoupám ke hvězdám, dokud se točí země, křídla nesložím… Nikdy to nevzdám!  

 

 

 

Tři zlaté vlasy děda vševěda – podzimní víkendovka

Víkendovka

Víkendovky jsou něco jako krátký tábor, který bychom si přáli, aby byl nekonečný. Samozřejmě s rodiči.Naše víkendovka není jen tak nějaká obyčejná víkendovka. Je totiž nejlepší, protože máme úžasné vedoucí, kteří jsou na nás hodní, i když někdy zlobíme stejně, jako zlobíváme rodiče.

Tentokrát byla víkendovka v Litnerech u Bzence, kde byla i Celý příspěvek

Městečko Lundenburg

Více fotek

Od 8. srpna jsme spolu s 29 dětmi a několika vedoucími budovali na příměstském táboře  městečko Lundenburg. Základnu jsme měli v kostele Církve evangelické v Břeclavi (za což našim bratrům a sestrám moc děkujeme). Nejdříve jsme stavěli majáky, pak rozhledny, pak hasičskou zbrojnici a nakonec mosty i „tajnou zónu“. Mezitím jsme zpívali, hráli hry, tvořili zajímavé výrobky v dílnách, svačili i výborně obědvali. Ve čtvrtek jsme byli   výletě v lanovém centru. Poslední den jsme v městečku Lundenburg uspořádali jarmark a tam jsme utratili  všechny táborové prachy „Lunďáky“.

Celý příspěvek