Muž a žena – jsou si rovni?

Mnozí dnes věří, že muž a žena si jsou rovni a mají stejné úlohy, povinnosti a postavení. Ve skutečnosti můžeme katastrofální důsledky tohoto nesmyslu vidět všude, kde je uváděn do praxe. Muž a žena si jsou rovni v lecčem, ne však v úlohách či postavení.

Společnost pokrytecky tuto rovnost nerovných vyhlašuje, v praxi však sklízí tragické a trpké ovoce, zvláště v rodinách. Protože ignoruje přirozené a od samého počátku definované uspořádání, ve kterém žena byla vytvořena k pomoci muži, ne naopak. Celý příspěvek

Manželský víkend

Prožít víkend se svou drahou manželkou či manželem a jako třešničkou na dortu i se svými milými přáteli se stalo pro naše manželské páry již dlouholetou tradicí. Projeli jsme za ty roky mnoho míst , ale tentokrát jsme se rádi vrátili do malebné krajiny v okolí Vranovské přehrady a zámku Bítov, do penzionu Rumburak. Krásné jarní počasí umocnilo společné zážitky, jako procházky, koupání v bazénu, výšlap na rozhlednu, návštěvu zámku….., a v neposlední řadě také program, který pro nás připravili Kolínkovi, Žižkovi, Činčalovi, Zástěrovi…. pokud jsem někoho opomněla, přihlaste se, ráda poděkuji osobně. Dozvěděli jsme se, jak těžké je osvojit si techniku „nenásilné komunikace“, a přeformulovat věty, které běžně používáme způsobem, který se nám tzv. „vryl pod kůži“. Mohli jsme si otipovat, který typ rodiny funguje v našem manželství a také, který typ rodiny formoval náš přístup k vytvoření rodiny vlastní. A nejdůležitější věc, že všechny lidské snahy, ať už jsou sebelépe zvládnuté, jsou téměř bezcenné, bez Boží ochranné ruky a Jeho požehnání. Děkuji všem, nejen těm, kteří domlouvali a organizovali, ale i těm, kteří se zúčastnili a vytvořili báječnou atmosféru.
Nomka

„…a zachovám ti úctu, lásku a věrnost“

Milí přátelé,

blíží se podzimu čas a s ním i chvíle prožité s partnerem a přáteli.

Tentokrát se vydáme do Moravského krasu – do městečka Sloup. Ubytovaní budeme v hotelu Stará Škola, v termínu od 7. do 9. října.

Téma víkendu je „…a zachovám ti úctu, lásku a věrnost“. Zřejmě si všichni vzpomeneme na to, co jsme partnerovi kdysi slibovali, ale každodenní praxe nám trošku pokulhává. Tak tedy zkusme úspěšně vylepšit skóre a připravit pro svého milého/milou příjemný pobyt a překvapit třeba nějakým projevem lásky či úcty nebo něčím, co by mu/jí udělalo radost. Máme na to měsíc. Přeji hodně nápadů a hezkých dní!

Hostem sobotního odpoledne bude br. Gustav Kloda. Večerní program mají tentokrát na bedrech ženy – k dispozici může být i bowlingová dráha.

Moc se na Vás těší Kolíni a Žižci

II. Konference mužů

„Je jako strom zasazený u vody…“ Jer.17,8

Když jsem byl pozván na konferenci mužů, hodně jsem váhal kvůli velkému
pracovnímu vytížení během několika posledních pracovních týdnů, ale nakonec
jsem jel a to hlavně díky podpoře mé ženy a faktu, že konference trvala jen
24 hodin a ne celý víkend. Vytvořili jsme pánskou Břeclavskou formaci spolu
se Zbyňkem, Simonem a Pepčou (měl jet i Tomáš, ale měl dopr. nehodu). 15.
října jsme vyrazili kousíček za Blansko do Těchova plni očekávání o co
vlastně půjde. Celý příspěvek