Manželský víkend

Podzimní manželák, myslím že už tak dvadcátý druhý, jsme strávili  v obci Nová Lhota, kousek od Slovenska. Už v pátek podvečer se někteří z nás ubytovali v krásném penzionu na okraji obce, a co se dělo pak nemohu popsat, protože jsem tam nebyl:-)

My jsme dorazili až v sobotu ráno, přivítal nás chladný ale slunečný den. Po dopoledním zamyšlení jsme šli zkontrolovat, jak se daří lípám v kapli vnitřního ticha, které vysadili naši přátelé Matějkovi na nedalekém kopci. Jelikož dny jsou už krátké, tak jsme vynechali odpolední klid a pěsky se vydali na exkurzi do ovčince k bratrům Baladovým. Cesta byla nakonec delší, než jsme mysleli, ale pak následovala poutavé putování  do hloubi ovčí mysli a zvyků. Viděli jsme asi 500 ovcí v biochovu, a taktéž řádně natáhli ovčí aroma. Cesta zpět už byla zajímavější, někteří z nás jeli na korbě terénňáku, a cestou se ještě zastavili na pastvině s krávami. Všechny z nás měly respekt, až na Jitku, která díky domácí výchově byla silně domestikovaná. Snažila se z kapes vytáhnout rohlíky,a  díky velkému rozpětí rohu si při tom počínala dost nebezpečně.

Nicméně zážitků jsme nasbírali nepřeberně a při zpáteční cestě ještě jednou zkontrolovali kapli, o kolik od rána povyrostla:-)

Večer jsme pak strávili pokrem ( osobnostním) a v neděli jsme jeli na hrad Čachtice.

Ani tento manželák se nevymykal navyklému, užili jsme duchovno, ale také relax a spoustu legrace. Díky patří organizátorům a Nejvyššímu za nádherný prožitek.j

Příspěvek byl publikován v rubrice NÁSTĚNKA a jeho autorem je jarin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Manželský víkend

Komentáře nejsou povoleny.