Tři zlaté vlasy děda vševěda – podzimní víkendovka

Víkendovka

Víkendovky jsou něco jako krátký tábor, který bychom si přáli, aby byl nekonečný. Samozřejmě s rodiči.Naše víkendovka není jen tak nějaká obyčejná víkendovka. Je totiž nejlepší, protože máme úžasné vedoucí, kteří jsou na nás hodní, i když někdy zlobíme stejně, jako zlobíváme rodiče.

Tentokrát byla víkendovka v Litnerech u Bzence, kde byla i sauna. Byly tam chatky, ale asi nikomu by se vnich nechtělo spát v té zimě. Ještě bychom se nachladili. Tak jsme tedy spali v budově, kde jsme byli ubytovaní s našimi přáteli, které jsme si pozvali. 

Vždy se na víkendovkách rozdělujeme na družstva.Tuhle víkendovku byli: Plaváčci, Háďata, Jabkouni a Veslaři, celkem tedy 4 družstva.

Naši skvělí vedoucí si pro nás každou víkendovku přichystají nějakou motivaci, hry, vyrábění a další zajímavé činnosti. Třeba 27.10.2016 si pro nás nachystali téma „Děda Vševěda“, kde jsme po družstvech soutěžili o 3 zlaté vlasy. A opravdu jsme si to užili.

Nebo…. jsme hráli hru kde byli 3 vedoucí jako hadi a všechna družstva měla svou mísu. Hadi byli přivázáni na kousku krátkého provazu ke stromu a po zemi byla u nich jablíčka. Cílem hry bylo, aby pochytali co nejvíc jablíček a donésli je do mísy družstva. Ta jablíčka jsme pak pověsili na nějaký pěkný keřík či strom, třeba i pro zvířátka a musíme říct, že byla opravdu chutná.

Hráli jsme i noční hry, např. tuhle hru, kterou jsme hráli několikrát, ale nikdy nás neomrzí:

Po zemi byla na cestě u lesa zaražená v zemi světýlka, která svítila v různých barvách a my jsme měli podle světýlek dojít až na konec trasy. A na konci bývá např. postava nebo bytost k navazujícímu tématu. Na téhle víkendovce na nás na konci počkali přátelé, se kterými jsme po cestě zpět sbírali světýlka, která jsme si pak nechali.

Na víkendovce jsme měli i takové /dá se říci/ družiny, rozdělené na nějaká témata např. Máš problém? A jak ho řešíš? nebo: Jsem tvůj kamarád? A další zajímavá témata.

Večer se díváme někdy na nějakou kreslenou nebo hranou pohádku, zpíváme písně a hymny.

Už se na vás všichni moc těšíme, jak s námi pojedete a užijete si spoustu legrace na dalších víkendovkách.

Za všechny „víkenďáky“ Sára Vladárová

Příspěvek byl publikován v rubrice DĚTI, NÁSTĚNKA, STEZKA a jeho autorem je Lubos. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Tři zlaté vlasy děda vševěda – podzimní víkendovka

  1. Skvěle napsané, byl jsem tam a fšecko je pravda:-)

Komentáře nejsou povoleny.